Запозичення світового й європейського досвіду проведення Місячника кібернетичної безпеки в Україні є ініціативою ТПП України та Антикризового центру кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України.

«Сьогодні світ живе в умовах перманентних кіберзагроз. Тому ТПП України особливий акцент робить на навчанні регіонального бізнесу IТ-безпеці. Я впевнений, що це допоможе нашому суспільству підвищити увагу до кібернетичних загроз і шляхів їх подолання. За це велика вдячність голові комітету Володимиру Коляденку, а також першому заступнику голови Держспецзв’язку Олександру Чаузову», – сказав перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.

Під час заходу представники державних органів разом із провідними юристами, комплаєнс-офіцерами, спеціалістами з безпеки й у галузі IT, власниками великих українських і міжнародних компаній, топ-менеджментом, керівниками юридичних департаментів та офіцерами з безпеки визначили основні кіберзагрози для бізнесу в Україні й світі та запропонували варіанти мінімізації ризиків.

Юридична фірма Asters в особі партнера Юрія Котлярова та компанія CyberDesk за участі генерального медіа-партнера газети «Юридическая практика» підтримали ініціативу Європейського місяця кібербезпеки.

Захід пройшов також за участі першого заступника голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександра Чаузова, Міністерства інформаційної політики України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Національної поліції України, юристів, які спеціалізуються у галузях права інтелектуальної власності, IT-права та телекомунікацій, керівників юридичних департаментів, офіцерів із безпеки та комплаєнс-менеджерів великих українських компаній − об’єктів критичної інфраструктури та представництв міжнародних корпорацій в Україні.

Головна тема дискусії − рік із моменту ухвалення Закону про кібербезпеку: як бізнесу виконати вимоги держави й уникнути санкцій. Присутні обговорили  реальний досвід бізнесу та перші кроки приведення системи кібербезпеки компанії до вимог Закону; визначили перспективи державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки; окреслили способи, що допоможуть убезпечити свою компанію, види сучасних кіберзагроз та інструменти мінімізації ризиків. Йшлося також  про роль юристів та офіцерів з безпеки у системі кіберзахисту та захист персональних даних як складову частини кіберзахисту тощо.

Нагадаємо, що жовтень оголошено Місяцем з кібербезпеки в Європейському Союзі (European Cyber Security Month) та Національним місяцем поширення знань про кібербезпеку в США (National Cyber Security Awareness Month). Започаткували цю ідею керівництво Департаменту внутрішньої безпеки США і Національного альянсу з кібербезпеки, організувавши Національний місяць обізнаності про кібербезпеки NCSAM.