Кібератаки = тероризм?

У Празі пройшов круглий стіл «Український досвід: кібер та інформаційна безпека», на якому українські фахівці поділились своїм унікальним досвідом у боротьбі з кібератаками із чеськими колегами.

До Праги приїхали експерти з фінансової безпеки, а також спеціалісти інформаційної безпеки РНБО. Також обговорили, чи можна прирівнювати кібератаки до тероризму, та як захиститись від хакерських нападів під час президентських виборів 2019 року.

«Росія почала свою агресію проти України у 2014 році саме з інформаційної пропаганди» –  Анатолій Марущак

Так розпочалася українська панель круглого столу «Український досвід: кібер та інформаційна безпека».

За словами українських фахівців із кібербезпеки, протягом 4 років гібридної війни проти України декілька разів застосовувались хакерські атаки, які безпосередньо загрожували економіці та безпеці держави.

Кібератаки = тероризм?

Андрій Пазюк під час виступу поставив учасникам риторичне запитання: чи можна вважати кібератаки тероризмом? На його думку, це можливо, якщо наслідки від дій кібератак співпадають із дефініціями «тероризму», які описані, зокрема, в «Міжнародній конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму».

«Ви можете побачити, що дефініція тероризму у статті 2 цієї конвенції може бути корисною для класифікації кіберзагроз.», – заявив Пазюк.

Чеську сторону під час дискусії представляв віце-президент Національної агенції з кібер та інформаційної безпеки Ярослав Шмід. Він повідомив, що вже декілька років вони плідно співпрацюють із Україною в питаннях інформаційної та кібербезпеки. Навіть влаштовували кілька майстер-класів. Їхня ж агенція була створена у 2011 році і одним з її головних завдань є імплементація директиви ЄС щодо кібербезпеки.

Ще однією окремою темою дискусії стали фейкові новини у російських ЗМІ. Доповідачі пояснили, як російські журналісти продовжують дезінформувати населення Росії, тим самим продовжуючи інформаційну війну проти України.

Організаторами круглого столу виступили празький Інститут політики та суспільства, Українська профспілка в Чеській Республіці, «Міжнародна академія інформації» та посольство України в Чехії.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *